Studia to bardzo ciekawy okres w życiu młodych ludzi. W tym czasie dzieje się bardzo dużo. Oprócz nauki studenci prowadzą bogate życie towarzyskie, poznają nowe miejsca i bardzo często wyprowadzają się poza miejsce dotychczasowego zamieszkania. Jednocześnie jest to czas, kiedy potrzeby finansowe są stosunkowo duże. Nie wszyscy mogą liczyć na pełne finansowanie rodziców. W takim przypadku warto poszukać sobie zajęć dodatkowych, które pozwolą dorobić nieco pieniędzy.

Jak studenci mogą zarabiać dodatkowe pieniądze?

W najlepszej sytuacji są studenci mieszkający w dużych miastach. Tam praca dla studenta jest oferowana stosunkowo często. Wieczorami oraz w weekendy można pracować w klubach i barach jako kelner albo barman. W tym samym czasie można podjąć pracę w niepełnym wymiarze także w lokalach gastronomicznych typu fast food. Warto wiedzieć że duża część supermarketów i marketów budowlanych również oferuje różne prace w godzinach wieczornych oraz nocnych. Jeśli chodzi o godziny nocne to może to być rozkładanie towaru, metkowanie albo udział w inwentaryzacjach. Jeśli ktoś szuka niewielkiej możliwości zarobku może pracować jedynie kilka godzin w tygodniu roznosząc po domach gazetki reklamowe albo rozdając na mieście ulotki. Dobrym sposobem na dorobienie pewnych pieniędzy są korepetycje, opieka nad dziećmi, osobami starszymi czy wyprowadzanie zwierząt.

Jak dorabiać na studiach bez wychodzenia z domu?

Studenci mogą sobie także dorabiać pracując zdalnie. Dobrym sposobem jest pisanie tekstów na zlecenie, robienie korekt, tłumaczeń czy wyszukiwanie zleceń w charakterze wirtualnej asystentki. Ponadto można zająć się wypełnianiem ankiet, umieszczaniem reklam na blogach albo obsługą kont na portalach społecznościowych.